Wyższa Szkoła Gospodarki
Uczelnia oferuje studia inżynierskie I stopnia na kierunku Budownictwo (3,5 roku, 2.830 zł/sem.), zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, a także innych kierunków z obszaru budownictwa:
- Inżynieria budowy i materiałów budowlanych,
- Komputerowe wspomaganie projektowania,
- Civil engineering (studia w jęz. ang.),
- Nieruchomości i zarządzanie inwestycjami – z dodatkową, ogólnoekonomiczną wiedzą w zakresie zarządzania, finansów i bankowości, m.in. zarządzania projektami, zagadnień z obszaru zarządzania nieruchomościami w Polsce i Unii Europejskiej, etapów zarządzania nieruchomością, finansowania inwestycji i nieruchomości, ekonomiczno-finansowych aspektów obrotu nieruchomościami, zarządzania firmą budowlaną,
- Projektowanie użytkowe – umożliwiające uzyskanie wykształcenia z zakresu profesjonalnego projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz innych, specjalnego przeznaczenia; studia dzienne i zaoczne (3.085 zł/sem.).
Wyższa Szkoła Gospodarki proponuje również kierunek pokrewny – Energetyka odnawialna i inteligentne budynki – prowadzony na stacjonarnych i niestacjonarnych studiach II stopnia (1,5 roku, 3.085 zł/sem.).
Więcej na: https://wsg.byd.pl/strona-glowna.1.html
OLSZTYN
Uniwersytet Olsztyńsko-Mazurski
Budownictwo można tu studiować na Wydziale Geoinżynierii w formie stacjonarnej lub zaocznej (2.600 zł/sem.). Studia I stopnia ogólnokierunkowe trwają 3,5 roku, a naukę można kontynuować na studiach II stopnia (1,5 roku) w jednej z trzech specjalności: Budowle i konstrukcje inżynierskie, Budownictwo energooszczędne oraz Inżynieria drogowa.
Wydział Geoinżynierii oferuje studia I (3,5 roku) i II stopnia (1,5 roku) na trzech kierunkach pokrewnych.
- Inżynieria środowiska – stacjonarne studia inżynierskie I stopnia w specjalnościach: Inżynieria komunalna, Inżynieria środowiskowa (w jęz. ang.). Dalsze kształcenie odbywa się na stacjonarnych studiach II stopnia w dwóch specjalnościach prowadzonych w jęz. polskim: Inżynieria sanitarna i wodna oraz Inżynieria ekologiczna, a także trzech prowadzonych w jęz. angielskim: Biotechnologia, Biotechnologia środowiskowa oraz Inżynieria procesowa i ochrona środowiska. W trybie niestacjonarnym realizowane są studia II stopnia w specjalności Inżynieria sanitarna i wodna (2.100 zł/sem.). Studia stacjonarne I i II stopnia prowadzone w jęz. angielskim są odpłatne – 5.000 zł/sem.
- Geodezja i kartografia – studia stacjonarne I stopnia w specjalnościach: Geodezja i geoinformatyka, Geodezja i szacowanie nieruchomości. Wiedzę można poszerzyć na studiach stacjonarnych II stopnia w specjalnościach: Geodezja i technologie informatyczne, Gospodarka nieruchomościami, Geodezja i geoinformatyka (w jęz. ang.). Ten kierunek można również studiować w formie studiów niestacjonarnych I stopnia (2.500 zł/sem., w jęz. ang. – 5.000 zł/sem.) w specjalnościach: Geodezja i szacowanie nieruchomości, a następnie II stopnia: Geodezja inżynieryjna oraz Gospodarka nieruchomościami.
- Gospodarka przestrzenna – stacjonarne studia I stopnia w specjalnościach: Doradztwo na rynku nieruchomości, Planowanie i inżynieria przestrzenna. Naukę można kontynuować na stacjonarnych studiach II stopnia w specjalnościach: Gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami oraz Zarządzanie przestrzenią.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka prowadzonych w trybie stacjonarnym kierunków pokrewnych na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa:
- Architektura krajobrazu – studia I stopnia (bez specjalności) oraz II stopnia o specjalności: Kształtowanie i ochrona krajobrazu,
- Ochrona środowiska – studia I stopnia o specjalności: Kształtowanie środowiska i II stopnia o specjalnościach: Gospodarka odpadami oraz Ochrona i użytkowanie ekosystemów leśnych,
- Odnawialne źródła energii – studia II stopnia o specjalności: Odnawialne źródła energii.
Wydział Nauk Technicznych proponuje natomiast kierunek Energetyka prowadzony w formie stacjonarnej i niestacjonarnej (2.100 zł/sem.) na studiach inżynierskich I stopnia (3,5 roku), obejmujący zagadnienia związane m.in. z projektowaniem, budową, sterowaniem, eksploatacją, remontami maszyn, urządzeń instalacji energetycznych oraz sprzedażą energii.
Więcej na: http://www.uwm.edu.pl/
http://wg.uwm.edu.pl/
http://wril.uwm.edu.pl/
http://www.uwm.edu.pl/wnt/
RADOM
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego
Budownictwo można tu studiować na Wydziale Mechanicznym na studiach I stopnia stacjonarnych lub niestacjonarnych (3,5 roku, 2.400 zł/sem.).
Ponadto Wydział Sztuki tej radomskiej uczelni prowadzi stacjonarne studia I i II stopnia na kierunku pokrewnym, nietechnicznym – Architektura wnętrz.
Więcej na: https://uniwersytetradom.pl/