Miasta, gminy, wsie, prywatni inwestorzy, firmy budowlane, architekci, producenci mogą zostać uczestnikami plebiscytu na najbardziej popularną inwestycję w Polsce - wystarczy zgłosić nowy lub zmodernizowany budynek do Konkursu. Prezentacja startującego w głosowaniu obiektu wraz z jego promocją jest bezpłatną reklamą o wartości 5000 zł i szansą na uzyskanie nominacji do Finału. Głosowanie to najlepszy sposób na popularyzację inwestycji i jej twórców. Obiekty rywalizują w klasyfikacji ogólnej oraz wojewódzkiej promując region. Ponad 350 samorządowych i prywatnych realizacji oczekuje już na głosy mieszkańców!

Na głosujących czekają zaproszenia na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, którą uświetni koncert znanego w Polsce i na świecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Głosy można oddawać raz dziennie do 20 maja 2022 r. Zapraszamy do aktywnego wspierania ulubionych inwestycji na www.modernizacjaroku.org.pl.

Statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” to niezwykle cenne wyróżnienia, od dwudziestu sześciu lat walczą o nie inwestorzy, wykonawcy, autorzy projektów najlepszych inwestycji budowlanych w Polsce. Nagrody przyznaje Jury w skład którego wchodzą przedstawiciele 11 Politechnik, Ministerstw, największych izb budowalnych i architektonicznych. Głosowanie internetowe jest formą promocji i nie ma wpływu na merytoryczną ocenę Jury i przyznanie nagród w Konkursie.

Do końca marca tego roku zgłoszono już 350 realizacji, a czekamy na kolejne. Coraz więcej pretendentów do nagrody zdaje sobie sprawę, że naprawdę warto chwalić się swoimi inwestycjami - i to nie tylko potężnymi obiektami w dużej skali, ale również tymi mniejszymi, za to niezwykle cennymi i ważnymi dla lokalnych społeczności. W Konkursie co roku bierze udział od 400 do 900 obiektów, drogą elektroniczną docieramy do 2 820 000 odbiorców, a poprzez media drukowane do 500 000.

26 edycja Konkursu odbywa się pod patronatem Telewizji Polskiej - kanału TVP Info oraz 20 dzienników lokalnych w całym kraju należących do Grupy Polska Press, co bez wątpienia pozwoli na jeszcze większe upowszechnienie idei Konkursu. Cieszymy się od lat poparciem m.in. Ministerstw statutowo zajmujących się budownictwem, infrastrukturą, ochroną środowiska, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Związku Powiatów Polskich, Marszałków Województw, Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów i innych partnerów i mediów.

Do zobaczenia na Gali podsumowania 26. edycji w Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej Zamku Królewskim w Warszawie.