Skorzystaj z Przewodnika opracowanego przez ekspertów Weber, Weber Deitermann, Isover i Rigips

 

 

Ludzie od zawsze mówią, że woda jest zarazem błogosławieństwem i przekleństwem. Z jednej strony jest niezbędna do życia, z drugiej – może stanowić groźny żywioł, przed którym człowiek musi się bronić. Dla obiektów budowlanych jest czynnikiem powodującym najwięcej zagrożeń. Jest obecna w sąsiedztwie każdej budowli. Występuje w postaci opadów deszczu, śniegu, mgły, wody gruntowej, a w skrajnych przypadkach - powodzi.

Naprawa oraz renowacja budynków popowodziowych to zagadnienie złożone i trudne. Pierwszym problemem jest wybór odpowiedniej technologii. Zakres prac naprawczych powinien być dokładnie określony przez specjalistę. W przeciwnym razie ich efektywność może być znikoma, a w krańcowych przypadkach może wręcz dojść do wywołania (bądź przyspieszenia) procesów destrukcyjnych.

Kolejną ważną kwestią jest określenie kosztów. Poprawna kalkulacja kosztów prac renowacyjnych jest trudnym zadaniem zarówno dla kosztorysantów wykonujących kompleksowe kosztorysy inwestorskie, jak i dla inwestorów porównujących różne oferty na wykonanie robót oraz dla wykonawców porównujących oferty na dostawę materiałów budowlanych.

 

W załączonym pliku znajdziecie Państwo „Przewodnik” zawierający szczegółowe informacje dotyczące naprawy budynków popowodziowych z zastosowaniem technologii firmy Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. w zakresie:

 • izolacji i renowacji piwnic – rozwiązania marki Weber Deitermann,
 • ścian zewnętrznych i termoizolacji – rozwiązania marki Weber,
 • balkonów i tarasów – rozwiązania marki Weber,
 • podłóg i posadzek – rozwiązania marki Weber,
 • ścian wewnętrznych, poddaszy i stropów – rozwiązania marek Rigips i Isover.

 

Najważniejsze jest zastosowanie poprawnej technologii. Zarówno kosztorysant jak i wykonawca muszą ściśle trzymać się technologii podanej w projekcie (ekspertyzie). I tu dotykamy sedna sprawy. Bardzo często oczekiwania użytkownika rozmijają się z jego możliwościami finansowymi. Zdarza się, że gdy przychodzi etap analizy zakresu robót i kosztów, to z powodu ograniczonych zasobów finansowych właściciela (użytkownika) budynku, następuje wymuszone ograniczenie przewidzianego początkowo zakresu prac.

Poprawna kalkulacja robót w obszarze napraw oraz renowacji budynków popowodziowych możliwa jest w oparciu o następujące katalogi:

 

1. KNR AT-40 „Hydroizolacje i renowacje budynków w technologii Weber Deitermann”. Katalog ten zawiera nakłady na:

 • przygotowanie i naprawę podłoża przy wykonywaniu iniekcji, tynków renowacyjnych oraz hydroizolacji,
 • wykonanie wtórnej izolacji poziomej metodą iniekcji,
 • wykonanie systemu tynków renowacyjnych,
 • wykonanie izolacji wodochronnych fundamentów, balkonów, tarasów oraz pomieszczeń wilgotnych i mokrych,
 • wykonanie dachowych powłok ochronnych (z przygotowaniem podłoża).

 

2. KNR AT-41 „Posadzki przemysłowe z cementowych zapraw samopoziomujących Weber Deitermann” zawierający nakłady na wykonanie cementowych posadzek w garażach, halach, itp.

 

3. KNR AT-42 „Okładziny ceramiczne w technologii Weber Deitermann”, który zawiera nakłady na wykonanie okładzin ceramicznych:

 • na cokołach,
 • na balkonach i tarasach,
 • w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych,
 • wewnątrz pomieszczeń, na ścianach i posadzkach,
 • w basenach.

 

4. KNT AT-43 „Systemy suchej zabudowy w technologii Rigips”, który zawiera nakłady na kompletne wykonanie ścian i okładzin z zastosowaniem materiałów gipsowych.

 

mgr inż. Maciej Rokiel, marka Weber Deitermann

 

Przewodnik
jak naprawić dom po powodzi

 

 

 Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
marki: Weber i Weber Deitermann
www.netweber.pl
kontakt.weber@saint-gobain.com
infolinia 801 620 000
   

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
marka: Isover
www.isover.pl
info@isover.pl
infolinia 800 163 121
   

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
marka: Rigips
www.rigips.pl
doradcytechniczni@saint-gobain.com
infolinia 801 328 788