Miasta, gminy, wsie, prywatni inwestorzy, firmy budowlane, architekci, producenci mogą zostać uczestnikami plebiscytu na najbardziej popularną inwestycję w Polsce – wystarczy zgłosić nowy lub zmodernizowany budynek do Konkursu. Prezentacja startującego w głosowaniu obiektu jest bezpłatną promocją i szansą na uzyskanie nominacji do Finału. Obiekty rywalizują w klasyfikacji ogólnej oraz wojewódzkiej promując region – ponad kilkaset samorządowych i prywatnych realizacji oczekuje na głosy mieszkańców! Głosowanie to najlepszy sposób na popularyzację inwestycji i jej twórców.
Na głosujących czekają zaproszenia na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, którą uświetni koncert znanego w Polsce i na świecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
Głosy można oddawać raz dziennie do 20 maja 2022 r. Zapraszamy do aktywnego wspierania ulubionych inwestycji na www.modernizacjaroku.org.pl.
Statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” to niezwykle cenne wyróżnienia, od dwudziestu sześciu lat walczą o nie inwestorzy, wykonawcy, autorzy projektów najlepszych inwestycji budowlanych w Polsce. Nagrody przyznaje Jury w skład którego wchodzą przedstawiciele 11 Politechnik, Ministerstw, największych izb budowlanych i architektonicznych. 
Głosowanie internetowe jest formą promocji i nie ma wpływu na merytoryczną ocenę Jury.