Program choćby był najbardziej rozbudowany nie jest w stanie nic sam policzyć jeśli nie ma informacji o cenach. Tu pojawia się potrzeba znalezienia właściwych, realnych informacji o cenach czynników produkcji i robót budowlanych. I znów z pomocą kosztorysantom przychodzi producent programu Norma proponując bazę realnych cen do kosztorysów pod nazwą INTERCENBUD.

 

 

INTERCENBUD to nie tylko ponad 130.000 na bieżąco aktualizowanych cen materiałów budowlanych, stawek wynajmu sprzętu dostarczanych przez producentów i dostawców. To nie tylko 9.500 aktualizowanych co kwartał cen średnich materiałów i stawek pracy sprzętu do wykorzystania w kosztorysach inwestorskich. Użytkownicy serwisu INTERCENBUD mają także dostęp do stawek robocizny i wskaźników narzutów oraz cen robót wg popularnych katalogów KNR. W tym miejscu warto nadmienić, iż stawki robocizny kosztorysowej oraz informacje o wielkości wskaźników narzutów opracowywane są na podstawie danych zbieranych i publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Znajdziemy tu również często potrzebne archiwum cen średnich tzw. RMS’ów. Aktualnie archiwum cen materiałów sięga do I kwartału 2008 roku a stawek robocizny kosztorysowej do III kwartału 2009 roku. W naszym serwisie znajdą Państwo rozbudowaną a przy tym intuicyjną w obsłudze wyszukiwarkę cen, za pomocą której osoby tworzące lub weryfikujące kosztorysy mogą szybko i łatwo odnaleźć potrzebne im informacje. Ceny zawarte w bazie INTERCENBUD są dostępne w serwisie internetowym pod adresem www.intercenbud.pl. Można je także importować do wszystkich wersji programów Norma (STANDARD, PRO, EXPERT) oraz innych dostępnych na rynku aplikacji kosztorysujących. Dodatkowo w programach firmy Athenasoft Sp. z o.o. użytkownicy mogą pobierać ceny z INTERCENBUDU bezpośrednio z poziomu aplikacji, bez logowania się na stronie www.intercenbud.pl. Pełna baza cenowa dostarczana jest również w edycjach kwartalnych na płytach CD.

O walorach bazy cenowej INTERCENBUD przekonało się już ponad 9.000 użytkowników.

Z portalu www.intercenbud.pl korzystają kosztorysanci, projektanci, jednostki budżetowe, inwestorzy, firmy wykonawcze, inspektorzy nadzoru, osoby weryfikujące kosztorysy oraz rzeczoznawcy, czyli wszyscy, dla których rzeczą bezcenną jest szybki dostęp do aktualnych danych o cenach w budownictwie. Można by rzec, że INTERCENBUD jest dla tych, którym zależy na realnych cenach nie tylko na etapie planowania inwestycji, modernizacji czy remontu, ale również podczas weryfikacji cen ujętych w dokumentacji kosztorysowej.

INTERCENBUD to nie tylko baza cen! Oprócz informacji o cenach znajdą tu Państwo Katalog Dostawców oraz Katalog Kosztorysantów, a każdy z tych katalogów posiada własną wyszukiwarkę. Za jej pomocą internauci mogą wyszukać np. dostawcę cegły klinkierowej w swojej miejscowości, powiecie, czy województwie lub osoby zajmujące się kosztorysowaniem mieszkające w pobliżu.

 

 

Zarówno dostawcy, jak i kosztorysanci, zyskali możliwość stworzenia swojej własnej elektronicznej wizytówki, która jest dostępna pod idywidualnym adresem, np.: jankowalski.intercenbud.pl. Jest to z pewnością szybka i efektywna forma reklamy w internecie, w której dostawcy mogą zamieścić swoją ofertę handlową, zaś kosztorysanci – zaprezentować swoją działalność i posiadane certyfikaty.

INTERCENBUD umożliwia wysyłanie wiadomości e mail do wybranych kosztorysantów, zapytań ofertowych do dostawców, przeglądanie indeksów ETO/KMB wraz z przyporządkowanymi im towarami, zapisanie do pliku wyszukanych towarów oraz listy ich dostawców wraz z adresami.

Jeśli Państwo także potrzebują informacji o cenach zapraszamy do odwiedzenia INTERCENBUDU pod adresem www.intercenbud.pl.