Nasze szkolenie zostało zaplanowane w taki sposób, aby skoncentrować się na praktycznych umiejętnościach, które są niezbędne do samodzielnego wykonywania kosztorysów w programie Norma EXPERT/STANDARD. Podczas trwania kursu będziesz miał możliwość pogłębienia swojej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim skupimy się na praktyce.

Nasi doświadczeni szkoleniowcy,, przekażą Ci nie tylko niezbędne narzędzia i techniki, ale również praktyczne wskazówki i najlepsze praktyki. Poprzez interaktywne ćwiczenia i studia przypadków, będziesz miał okazję bezpośrednio zastosować swoją wiedzę w praktyce, zwiększając swoje umiejętności i pewność siebie.

Dołącz do nas na tym fascynującym szkoleniu, gdzie będziesz mógł zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego i skutecznego wykonywania kosztorysów w programie Norma EXPERT/STANDARD. Odkryj pełen potencjał tego zaawansowanego narzędzia i otwórz sobie nowe perspektywy w dziedzinie kosztorysowania.

Kup szkolenie

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
 • Sporządzanie obmiarów: Dowiesz się, jak poprawnie sporządzać obmiary, które są niezbędne do precyzyjnego kosztorysowania. 
 • Praktyczne tworzenie i sprawdzanie kosztorysów w programie Norma EXPERT/STANDARD: Nauczysz się wykorzystywać funkcje i narzędzia programu Norma EXPERT/STANDARD do tworzenia kompletnych i dokładnych kosztorysów. Będziesz miał okazję wykonać praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci na opanowanie praktycznych umiejętności w obszarze kosztorysowania.
 • Baza katalogów w programie: Zapoznasz się z bazą katalogów zamieszczoną w programie Norma EXPERT/STANDARD. Nauczysz się jak efektywnie korzystać z dostępnych materiałów i jak znajdować potrzebne informacje w bazie.
 • Przygotowanie do egzaminu na Certyfikowanego Użytkownika Programu Norma: Nasze szkolenie jest również doskonałą okazją do przygotowania się do egzaminu na Certyfikowanego Użytkownika Programu Norma. Przez praktyczne zajęcia i dostęp do materiałów szkoleniowych zyskasz pewność siebie i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu.

Dzień 1: "Wprowadzenie do programu Norma EXPERT/STANDARD”

 • Omówienie wstążki poleceń oraz przygotowanie programu  do pracy. 
 • Zarządzanie widokami kosztorysu – dopasowywanie szablonów dokumentów do potrzeb użytkownika. 
 • Zarządzanie bazą katalogów norm.
 • Kalkulacje obmiarów pozycji za pomocą programu Norma EXPERT/STANDARD.


Dzień 2: "Kosztorysowanie w programie Norma EXPERT/STANDARD”

 • Podział kosztorysu na elementy o różnym stopniu złożoności.
 • Omówienie różnych typów pozycji kosztorysowych.
 • Wycena kosztorysu.


Dzień 3: "Kosztorysowanie w programie Norma EXPERT/STANDARD”

 • Narzuty kosztorysu - definiowanie, modyfikowanie, usuwanie.
 • Sprawdzanie, edycja i dopasowanie nakładów RMS w kosztorysie.
 • Wydruki - Opcje ustawień, zestawy, style i szablony wydruków.
 • Eksport, import danych kosztorysowych.
 • Wykorzystanie elementów BIM w kosztorysowaniu (Norma EXPERT).
 • Egzamin (test multimedialny) - dodatkowo płatny.
 • Szkolenie, które oferujemy, odbywa się w formie online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Dzięki temu możesz uczestniczyć w kursie z dowolnego miejsca, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego.
 • Całkowity czas trwania szkolenia wynosi 3 dni, co równa się 18 godzinom zegarowym. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 i kończymy o godzinie 15:00, co zapewnia wygodne tempo nauki i wystarczająco dużo czasu na praktyczne ćwiczenia.
 • Terminy konkretnych szkoleń możesz znaleźć na stronie sklepu ath.pl, gdzie dostępne są informacje dotyczące aktualnych dat i dostępności miejsc. Zalecamy sprawdzić tę stronę, aby wybrać dogodny termin dla Ciebie.

Forma szkolenia opiera się na warsztatach, które aktywnie angażują uczestników w proces edukacyjny. Nasz zespół szkoleniowy stawia na praktyczne ćwiczenia, dzięki czemu będziesz mógł zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności związane z programem Norma EXPERT/STANDARD.

 • Stabilne połączenie z Internetem: Upewnij się, że masz dostęp do stabilnego i szybkiego połączenia internetowego. To jest niezbędne do płynnego uczestnictwa w szkoleniu online i korzystania z aplikacji Microsoft Teams.
 • Laptop lub komputer z mikrofonem i głośnikami: Upewnij się, że posiadasz laptop lub inny komputer, który ma wbudowany mikrofon oraz głośniki. Dzięki temu będziesz mógł komunikować się z trenerem i innymi uczestnikami podczas szkolenia. Jeśli nie masz dostępu do mikrofonu, zawsze możesz zadawać pytania za pomocą czatu.
 • Opcjonalnie drugi monitor: Jeśli masz możliwość, warto rozważyć podłączenie drugiego monitora. Pozwoli to poprawić komfort pracy, ponieważ na jednym ekranie będziesz miał otwartą aplikację Norma, a na drugim ekranie będziesz mógł śledzić prezentację trenera lub podglądać inne materiały.
 • Otwarta głowa i chęć do nauki: Wymaganiem kluczowym jest Twoja gotowość do nauki i otwarta głowa. Będziesz zdobywać nową wiedzę i umiejętności podczas szkolenia, dlatego ważne jest, abyś był otwarty na nowe pomysły i podejście do tematu kosztorysowania.

Przygotowanie techniczne przed szkoleniem jest istotne, aby zapewnić płynność uczestnictwa i jak najlepsze wykorzystanie czasu poświęconego na naukę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wymagań technicznych lub potrzebujesz pomocy w ich spełnieniu, nasi przedstawiciele zespołu ds. Obsługi Klienta są gotowi służyć Ci pomocą.

W ramach szkolenia otrzymasz materiały szkoleniowe w formacie PDF, które będą Cię wspierać podczas nauki. Ponadto, dla uczestników nieposiadających komercyjnej wersji programu Norma, zapewniamy link do wersji edukacyjnej, dzięki której będziesz mógł praktykować i korzystać z programu podczas zajęć.

Jesteśmy przekonani, że szkolenie w formie online z naszym doświadczonym prowadzącym przyniesie Ci wartościowe doświadczenia. Zadbaliśmy również o to, żebyś miał możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym za pomocą kamery i czatu podczas spotkań.

Przed szkoleniem (minimum 1 dzień przed rozpoczęciem) wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają e-mail z opisem logowania.
Uczestnik nie musi instalować na swoim komputerze programu do obsługi szkolenia online, wystarczy przeglądarka internetowa.

Aby pobrać regulamin kliknij TUTAJ>>

UWAGA! Zgłoszenia na szkolenie online są przyjmowane tylko do dnia poprzedzającego termin szkolenia.

Zwiększ swoją wiedzę na temat kosztorysowania, naucz się profesjonalnego przygotowywania kosztorysów w programie Norma EXPERT/STANDARD i zyskaj pewność w swoich umiejętnościach.

Do zobaczenia na szkoleniu!

Kup szkolenie