Nasze szkolenie pomoże Ci podnieść swoje umiejętności w kosztorysowaniu na wyższy poziom. Skoncentrujemy się na zaawansowanych technikach i strategiach, które pozwolą Ci wykorzystać pełen zakres możliwości programu Norma EXPERT/STANDARD.

Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do tworzenia kompleksowych i precyzyjnych kosztorysów. Opanujesz zaawansowane funkcje programu, włącznie z bardziej zaawansowanymi aspektami takimi jak dostosowywanie bazy katalogów, konfigurowanie zaawansowanych parametrów i narzędzi, oraz efektywne zarządzanie projektem kosztorysowym.

Dołącz do naszego zaawansowanego szkolenia online i rozwijaj się jako profesjonalny kosztorysant, poszerzając swoje możliwości w wykorzystaniu programu Norma EXPERT/STANDARD.

Kup szkolenie

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
 • Wykorzystywanie modeli BIM w kosztorysowaniu: Nauczysz się efektywnie korzystać z modeli BIM w procesie tworzenia kosztorysów. Poznasz metody importu danych z modeli BIM i wykorzystywanie ich do generowania precyzyjnych i spójnych kosztorysów.
 • Import przedmiarów z plików PDF: Dowiesz się, jak zaimportować przedmiary z plików PDF do programu Norma EXPERT/STANDARD.
 • Tworzenie własnych katalogów: Nauczysz się tworzyć i dostosowywać własne katalogi w programie Norma EXPERT/STANDARD. Będziesz mógł dostosować pozycje katalogowe do swoich indywidualnych potrzeb i specyfikacji, co zwiększy precyzję i efektywność Twoich kosztorysów.
 • Tworzenie własnych cenników: Dowiesz się, jak stworzyć i zarządzać własnymi cennikami w programie Norma EXPERT/STANDARD. Będziesz miał możliwość dostosowywania cen jednostkowych i konfiguracji cenników do specyfiki Twojego projektu.
 • Eksport danych do programów MS EXCEL i MS PROJECT: Nauczysz się eksportować dane kosztorysowe z programu Norma EXPERT/STANDARD do popularnych programów, takich jak MS Excel i MS Project. Pozwoli Ci to na dalszą analizę danych, generowanie raportów i integrację z innymi narzędziami.
 • Wykorzystywanie dodatkowych modułów programu: Poznasz różne dodatkowe moduły dostępne w programie Norma EXPERT/STANDARD i nauczysz się, jak wykorzystać je do rozszerzenia funkcjonalności i optymalizacji swojej pracy.
 • Wykorzystanie modeli BIM w kosztorysowaniu.
 • Koszty cyklu życia obiektu – moduł LCC.
 • Import przedmiarów z arkuszy kalkulacyjnych oraz formatu PDF.
 • Zarządzanie bazą katalogów norm – tworzenie katalogów własnych.
 • Import i tworzenie cenników własnych.
 • Wykorzystanie mechanizmu pozycji scalonej.
 • Warianty danych w kosztorysach:
  - Działy,
  - Pozycje,
  - Obmiary,
  - Nakłady.
 • Weryfikacja kosztorysu z wykorzystaniem mechanizmu rejestracji zmian i korekt (wersjono-wanie)
 • Rozliczanie wykonanych robót w oparciu o program Norma EXPERT
 • Eksport danych do programów MS EXCEL i MS PROJECT
 • Szkolenie, które oferujemy, odbywa się w formie online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Dzięki temu możesz uczestniczyć w kursie z dowolnego miejsca, korzystając z komputera lub urządzenia mobilnego.
 • Całkowity czas trwania szkolenia wynosi 1 dzień, co równa się 6 godzinom zegarowym. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 i kończymy o godzinie 15:00, co zapewnia wygodne tempo nauki i wystarczająco dużo czasu na praktyczne ćwiczenia.
 • Terminy konkretnych szkoleń możesz znaleźć na stronie sklepu ath.pl, gdzie dostępne są informacje dotyczące aktualnych dat i dostępności miejsc. Zalecamy sprawdzić tę stronę, aby wybrać dogodny termin dla Ciebie.

Forma szkolenia opiera się na warsztatach, które aktywnie angażują uczestników w proces edukacyjny. Nasz zespół szkoleniowy stawia na praktyczne ćwiczenia, dzięki czemu będziesz mógł zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności związane z programem Norma EXPERT/STANDARD.

 • Stabilne połączenie z Internetem: Upewnij się, że masz dostęp do stabilnego i szybkiego połączenia internetowego. To jest niezbędne do płynnego uczestnictwa w szkoleniu online i korzystania z aplikacji Microsoft Teams.
 • Laptop lub komputer z mikrofonem i głośnikami: Upewnij się, że posiadasz laptop lub inny komputer, który ma wbudowany mikrofon oraz głośniki. Dzięki temu będziesz mógł komunikować się z trenerem i innymi uczestnikami podczas szkolenia. Jeśli nie masz dostępu do mikrofonu, zawsze możesz zadawać pytania za pomocą czatu.
 • Opcjonalnie drugi monitor: Jeśli masz możliwość, warto rozważyć podłączenie drugiego monitora. Pozwoli to poprawić komfort pracy, ponieważ na jednym ekranie będziesz miał otwartą aplikację Norma, a na drugim ekranie będziesz mógł śledzić prezentację trenera lub podglądać inne materiały.
 • Otwarta głowa i chęć do nauki: Wymaganiem kluczowym jest Twoja gotowość do nauki i otwarta głowa. Będziesz zdobywać nową wiedzę i umiejętności podczas szkolenia, dlatego ważne jest, abyś był otwarty na nowe pomysły i podejście do tematu kosztorysowania.

Przygotowanie techniczne przed szkoleniem jest istotne, aby zapewnić płynność uczestnictwa i jak najlepsze wykorzystanie czasu poświęconego na naukę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wymagań technicznych lub potrzebujesz pomocy w ich spełnieniu, nasi przedstawiciele zespołu ds. Obsługi Klienta są gotowi służyć Ci pomocą.

W ramach szkolenia otrzymasz materiały szkoleniowe w formacie PDF, które będą Cię wspierać podczas nauki. Ponadto, dla uczestników nieposiadających komercyjnej wersji programu Norma, zapewniamy link do wersji edukacyjnej, dzięki której będziesz mógł praktykować i korzystać z programu podczas zajęć.

Jesteśmy przekonani, że szkolenie w formie online z naszym doświadczonym prowadzącym przyniesie Ci wartościowe doświadczenia. Zadbaliśmy również o to, żebyś miał możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym za pomocą kamery i czatu podczas spotkań.

Przed szkoleniem (minimum 1 dzień przed rozpoczęciem) wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają e-mail z opisem logowania.
Uczestnik nie musi instalować na swoim komputerze programu do obsługi szkolenia online, wystarczy przeglądarka internetowa.

Aby pobrać regulamin kliknij TUTAJ>>

UWAGA! Zgłoszenia na szkolenie online są przyjmowane tylko do dnia poprzedzającego termin szkolenia.

Zapisz się i zwiększ swoją wiedzę na temat kosztorysowania, naucz się profesjonalnego przygotowywania kosztorysów w programie Norma EXPERT/STANDARD i zyskaj pewność w swoich umiejętnościach.

Do zobaczenia na szkoleniu!

Kup szkolenie