Są tacy, którzy lubią kolekcjonować płyty CD, są i tacy, którzy uważają, że szkoda miejsca i czasu na ścieranie z nich kurzu. O tych pierwszych pisałem poprzednio, czas poświęcić trochę miejsca tym drugim. Serwis Intercenbudu dostępny jest na płytach CD i/ lub za pośrednictwem internetu. W zależności od wykupionego pakietu możemy skorzystać z jednego lub drugiego sposobu importu cen do programu Norma.
Zobaczmy, jak mają „to” zrobić „internetowcy” (piękne określenie!).
Czas start. Tylko jak to było? Z płytą ostatnio poszło jakoś łatwiej. Tak, przecież trzeba skonfigurować program – bez strachu, to jednorazowa robota na lata.
W tym celu wybieramy z menu głównego Opcje -> Programu… i ukazuje się nam poniższy ekran:

 

 

W Opcjach programu zmieniamy zakładkę na „Konfiguracja baz”, a w logowaniu wpisujemy nazwę Użytkownika oraz Hasło. Klikamy na OK i sprawa załatwiona.
Zapytacie Państwo skąd wziąć „Użytkownika” i „Hasło”? Nic za darmo, najpierw musimy na stronie www.intercenbud.pl zarejestrować konto użytkownika, aktywować je oraz opłacić dostęp do interesujących nas informacji.

 

 

Po naciśnięciu OK możemy przejść do importu cen. W tym celu wybieramy z menu głównego Ceny -> Importuj cennik…

 

 

Pokazuje się nam poniższe okienko – wybieramy „Importuj” – „System Intercenbud”. W tym miejscu zaznaczamy „Zakres cen” – cennik, który chcemy zaimportować. Jest to ważne okienko, gdyż w ten sposób cenniki importujemy pojedynczo (z płyty CD mogliśmy zaznaczyć cały komplet).

 

 

Po naciśnięciu OK następuje import cen do programu.

 

 

i ciąg dalszy importu…

 

 

Na końcu – przy prawidłowym imporcie naciskamy „OK”.

 

 

A poniżej niespodzianka. Przy próbie importu cen dostawców wyskakuje nieciekawy komunikat.

 

 

No tak, zapłaciłem tylko za ceny średnie, więc nie ma czemu się dziwić. Cóż - chcesz korzystać… Po dokonaniu wpłaty za cennik dostawców już bez żadnego problemu go zaimportowałem.
Czas sprawdzić o co wzbogaciła się moja baza cenowa. W tym celu wybieramy z menu głównego Ceny -> Pokaż cennik…
 

 

…wybór cennika…

 

 

…i oto ceny 2 kwartału 2012 r. stoją otworem do naszej dyspozycji, nic tylko kosztorysować, kosztorysować, kosztorysować…a wszystko to dzięki internetowi, no i oczywiście INTERCENBUD-owi.