Program studiów na tym wydziale obejmuje przede wszystkim zagadnienia związane z projektowaniem i realizacją obiektów na terenach niezurbanizowanych: budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, rolnych oraz wiejskich urządzeń sanitarnych, a także inżynierii hydrotechnicznej i technicznej infrastruktury terenów wiejskich, a ze względu na charakter uczelni zawiera również elementy wiedzy przyrodniczej. Program studiów stacjonarnych przewiduje cztery specjalizacje: Geotechnika, Inżynieria budowlana, Inżynieria wodna oraz Kształtowanie środowiska. Studia inżynierskie I stopnia prowadzone są w trybie stacjonarnym trwają 7, natomiast niestacjonarnym – 8 semestrów. Po zakończeniu studiów i uzyskaniu tytułu inżyniera budownictwa można podjąć dalszą naukę na studiach magisterskich II stopnia, trwających 1,5 roku w specjalnościach: Konstrukcje budowlane, Geotechnika lub Budownictwo hydrotechniczne. Możliwe jest również odbycie studiów II stopnia w języku angielskim w specjalności Engineering Infrastructure. Przyjmowanych jest na nie do 20 osób, a studia trwają 1,5 roku (3 semestry).
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska oferuje również studia I i II stopnia na kierunkach pokrewnych:
- Inżynieria i Gospodarka Wodna – kształcące specjalistów w zakresie inżynierii i gospodarki wodnej,
- Inżynieria Środowiska – przygotowujące do projektowania, realizacji i eksploatacji inwestycji z zakresu budownictwa hydrotechnicznego i melioracyjnego, ochrony, kształtowania i rekultywacji środowiska oraz inżynierii sanitarnej,
- Architektura Krajobrazu.
Ponadto na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW można podjąć studia I i II stopnia (zarówno stacjonarne, jak i zaoczne) na kierunku Technologie energii odnawialnej, który łączy zagadnienia związane z energetyką, ekologią i inżynierią środowiska. Wiedza zdobyta na tym kierunku umożliwia m.in. ubieganie się o uprawnienia w zakresie wykonywania audytów energetycznych.
Więcej informacji na: www.sggw.pl, wbis.sggw.pl