Budownictwo można tu studiować na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury zarówno w trybie stacjonarnym (210 miejsc, 7 semestrów), jak i niestacjonarnym (60 miejsc, 8 semestrów, 3.320 zł/sem.). Studia I stopnia o specjalności Budownictwo (prowadzone również w jęz. angielskim) przygotowują do pracy przy projektowaniu i wykonywaniu obiektów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, inwentarskiego, użyteczności publicznej oraz dróg i mostów, z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych. Naukę można kontynuować na studiach II stopnia (stacjonarne – 100 miejsc, 3 semestry, niestacjonarne – 75 miejsc, 4 semestry, 2.720 zł/sem.) w specjalnościach:
- Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie,
- Budownictwo Zrównoważone,
- Budowa i Utrzymanie Dróg,
- Budowa i Utrzymanie Mostów.
Budownictwo można także studiować stacjonarnie w jęz. angielskim na studiach I stopnia (25 miejsc) na kierunku Civil Engineering. Absolwenci uzyskują tu kompetencje zawodowe w zakresie: projektowania i wykonawstwa obiektów budowlanych i inżynierskich, technologii i organizacji budownictwa, udziału w pracach badawczych, zarządzania w budownictwie oraz metod komputerowych w budownictwie.
Na tym samym wydziale można wybrać studia na kilku kierunkach pokrewnych.
Architektura – kierunek prowadzony stacjonarnie na studiach I stopnia (90 miejsc, 8 semestrów, w tym siódmy to praktyki zawodowe) oraz II stopnia (75 miejsc, 3 semestry), gdzie zajęcia prowadzone są w trzech specjalnościach (blokach): Architektura, Konserwacja zabytków architektury oraz Urbanistyka i architektura.
Inżynieria środowiska – studia I stopnia na tym kierunku odbywają się w trybie stacjonarnym (120 miejsc, 7 semestrów) i niestacjonarnym (30 miejsc, 8 semestrów, 3.340 zł/sem.) bez specjalności. Studia magisterskie II stopnia (80 miejsc stacjonarne i zaoczne, 2.860 zł/sem.) natomiast prowadzone są w specjalnościach: Alternatywne źródła energii, Ciepłownictwo i klimatyzacja, Infrastruktura i gospodarka wodna, Ochrona i zarządzanie środowiskiem, Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków oraz Zintegrowane technologie w ochronie wód.
Energetyka – kierunek prowadzony stacjonarnie na studiach I stopnia (60 miejsc, 7 semestrów) w specjalności Energetyka oraz II stopnia (60 miejsc, 3 semestry) w specjalnościach: Energetyka w Budownictwie oraz Energetyka w Inżynierii Środowiska; studenci zdobywają wiedzę w zakresie projektowania technicznego systemów energetycznych, elektrycznych, ciepłowniczych, wentylacyjnych oraz instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii, potrzebną w pracy w branżach związanych z budową instalacji wytwarzających i przesyłających energię w różnej formie.
Geodezja i planowanie przestrzenne – prowadzone jako stacjonarne i niestacjonarne, na studiach I (50/30 miejsc, 7 semestrów, 3.320 zł/sem.) i II stopnia (50/30 miejsc, 3 semestry) można zdobywać wiedzę w dwóch specjalnościach: Gospodarka nieruchomościami i planowanie przestrzenne oraz Geoinformatyka i geodezja inżynieryjna.
Warto też zwrócić uwagę na kierunek studiów stacjonarnych Mechanika i budowa maszyn prowadzony na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Można tu wybrać specjalność Alternatywne Źródła i Przetwarzanie Energii, której absolwenci są przygotowani m.in. do pracy w firmach zajmujących się instalacjami do przetwarzania i odzyskiwania energii oraz wykorzystywania różnych źródeł energii odnawialnej: słonecznej, wiatrowej, geotermalnej, wodnej, a także biomasy, śmieci i ścieków do produkcji energii cieplnej, gazu palnego i nawozu. Wiedzę można pogłębić na stacjonarnych studiach II stopnia w tej samej specjalności.
Więcej informacji:
w.prz.edu.pl
wydziały:
wbisia.prz.edu.pl
wbmil.prz.edu.pl